Ilmaiskierroksia ilman talletusta: Lunasta 10, 20 tai 50 talletusvapaata ilmaiskierrosta täältä 2026

ilmaiskierroksia ilman talletusta

Halajatko ilmaiskierroksia ilman talletusta?

Alta löydät ilmaiskierrokset tänään – ilman talletusta tai pientä talletusta vastaan.

Kaikki listan kasinot ovat selvitystemme ja testiemme perusteella erityisen luotettavia. Lisäksi niillä on EMTA- tai MGA-lisenssi, mikä takaa verovapaat voitot.

Listan alla kerromme tarkemmin siitä, kuinka voit hyödyntää talletusvapaat ilmaispyöräytykset.

Ilmaiskierrokset ilman talletusta tänään

Tikkari Casino
  • Toukokuun uutuus
  • Eurolla pelaamaan
  • Cashback joka päivä
Bonus:Vaihtuvat bonukset
Spinnair
  • Kesän lentävä uutuus!
  • Cashback päivittäin
  • Casino boarding alkaa nyt
Bonus:200 ilmaiskierrosta
Quickz Casino
  • Uusi Zimpler pikakasino
  • Rouheat vedonlyöntibonukset
  • Verovapaat kotiutukset
Bonus:50 % jopa 100 € saakka
TonyBet Casino
  • Hyvät bonukset
  • Monipuolinen
  • Automaattiset kotiutukset
Bonus:100 % / 200 € + 100 IK
KumoBet
  • Kesän kuuma uutuus!
  • Verovapaa EMTA-kasino
  • Brite pikasiirrot
Bonus:200 % jopa 1000 € asti
Lumi Casino
  • Verovapaa Suomi-pikakasino
  • Uusi erikoisbonus vain meiltä!
  • Luotettava ja tuttu firma
Bonus:150% / 400 € + 100 IK
Winz.io Casino
  • Verovapaa kasino
  • Bonukset kierrätysvapaita
  • Kovat edut Winz Up-ohjelma
Bonus:Jopa 800 käteiskierrosta tai 5000€ käteistä!
Urho Kasino
  • Vasta julkaistu uutuus!
  • Trustly pikakasino
  • Suuri talletusbonus
Bonus:100% / 500€ + Urhopyörä
Hurmio Casino
  • Cashbackit päivittäin
  • Uutuus kasino
  • Ilman rekisteröintiä
Bonus:15% cashback päivittäin
ReSpin Casino
  • 100% kierrätysvapaa
  • Viron pelilisenssi
  • Nopeat kotiutukset
Bonus:100 IK + 300€ käteisbonus

Mitä talletusvapaat ilmaiskierrokset ovat?

Talletusvapaat ilmaiskierrokset tarkoittavat mahdollisuutta pelata kolikkopelejä täysin ilmaiseksi.

Ilmaisia pelikierroksia ei tarjota vain uusille asiakkaille vaan sekä uusille että vanhoille asiakkaille.

Ilmaiskierroksia ilman talletusta saa muun muassa:

  • Rekisteröitymisen yhteydessä (“rekisteröitymisbonus” tai “rekisteröintibonus”)
  • Säännöllisenä kanta-asiakasetuna
  • Yllätysbonuksena
  • Suosittelubonuksena
  • Cashback-bonuksena (käteispalautus voidaan maksaa myös ilmaiskierroksina)

Tämä sivu on omistettu verovapaiden nettikasinoiden talletusvapaille ilmaiskierroksille. Jos siis verovapaat voitot ilmaiskierroksilta ilman talletusta kiinnostavat, jatkahan lukemista!

Miten saada eniten ilmaiskierroksia ilman talletusta?

miten saada ilmaiskierroksia

Seuraamalla tätä sivua olet aina kartalla siitä, mistä saa eniten ilmaiskierroksia ilman talletusta.

Maksimimäärän freespinnejä saat lunastamalla kaikki kasinobonukset.

Seuraavaksi esittelemme kasino ilmaiskierrokset ilman talletusta suuruusjärjestyksessä spinnien määrän mukaan.

1 ilmaiskierros ilman talletusta

Monilta minimitalletus kasinoilta irtoaa 1 ilmaiskierros ilman talletusta 2-3 kertaa viikossa.

Niiltä voi saada ilmaisia pyöräytyksiä myös cashback-bonuksena.

Esimerkkejä:

10 ilmaiskierrosta ilman talletusta

Tämän hetken parhaat kasinot palkitsevat aktiivisuudesta esimerkiksi antamalla ilmaiskierroksia talletusvapaasti.

Ilmaiskierrosten määrä kasvaa talletusten lukumäärän perusteella seuraavasti:

  • 1 talletus kuukaudessa: 2 ilmaiskierrosta ilman talletusta
  • 2 talletusta kuukaudessa: 5 ilmaiskierrosta ilman talletusta
  • 3 talletusta kuukaudessa: 10 ilmaiskierrosta ilman talletusta

Parasta tässä on se, että voit saada nuo 2-10 ilmaiskierrosta ilman talletusta ilman kierrätysvaatimusta!

Slotti Casino

Nappaa 200 käteiskierrosta ja 15% cashbackit nopealta Slotti Casinolta »

Talleta

20 ilmaiskierrosta ilman talletusta

20 ilmaiskierrosta kasinolta

Markkinoilla ei ole kovin montaa luotettavaa kasinoa, jolta voi lunastaa ilmaiskierroksia ilman talletuspakkoa pelkän rekisteröitymisen yhteydessä.

On silti mahdollista saada 20 ilmaiskierrosta ilman talletusta.

Jokin kasino voi pistää paremmaksi tarjoamalla 25 ilmaiskierrosta ilman talletusta tai peräti 40 ilmaiskierrosta ilman talletusta uusille pelaajille.

Seuraamme tilannetta ja tarvittaessa päivitämme tätä sivua.

50 ilmaiskierrosta ilman talletusta

Melko harvat kasinot jakavat talletusvapaita ilmaiskierroksia uusille asiakkaille. Jos jakavatkin, määrä on pieni.

NetBet Casino on poikkeuksellinen kasino, jolta saa rekisteröitymisbonuksena 50 ilmaiskierrosta ilman talletusta Book of Dead -peliin.

Muilla kasinoilla 50 ilmaiskierrosta ilman talletusta voi olla vanhoille asiakkaille suunnattu casinobonus.

Kannattaa sallia vakikasinoittesi markkinointiviestit: näin tiedät aina, mistä saat ilmaiskierrokset tänään ilman talletusvaatimusta.

NetBet ilman talletusta

Pelaa 50 ilmaiskierrosta ilman talletusta rekisteröitymällä NetBetille »

Tee tili

100 ilmaiskierrosta ilman talletusta

100 ilmaiskierrosta ilman talletusta vain uusille asiakkaille kuulostaa liian hyvältä tarjoukselta ollakseen totta.

Tällaisia etuja ei olekaan tarjolla – ainakaan tällä hetkellä.

On mahdollista, että kasinosivut tarjoavat tällaisia bonuksia vanhoille pelaajille (etenkin, jos niillä on hyvä VIP-ohjelma).

Talletusvapaiden ilmaiskierrosten säännöt ja ehdot

ilmaiskierrosten säännöt ja ehdot

Talletusvapaat ilmaiskierrokset sisältävät aina joitain sääntöjä ja ehtoja.

Eurooppalaisissa nettikasinoissa on se(kin) hyvä puoli, että ne kertovat avoimesti, millaisiin ehtoihin bonus ilman talletusta on sidottu.

Alla käymme läpi säännöistä yleisimmät.

Ilmaiskierrospeli

Aivan ensimmäiseksi kannattaa tarkastaa, mihin kasinopeliin sinun on mahdollista saada ilmaiskierroksia ilman talletusta.

Etenkin uudet kasinot ilman talletusta tapaavat valita ilmaiskierrospeliksi jonkin kestosuosikin, kuten Book of Deadin, Starbustin tai Gonzo’s Questin.

Käydäänpäs ne läpi.

Book of Dead ilmaiskierrokset ilman talletusta

book of dead talletusvapaat ilmaiskierrokset

Play’n GO julkaisi Book of Deadin vuonna 2014.

Tämä Egypti-teemainen peli on supersuosittu, joten Book of Dead ilmaiskierrokset ilman talletusta saavat aina hyvän vastaanoton.

Slotin varianssi on korkea, joten voitot ovat isoja, mutta niitä ei tule kovin usein.

Joki Casino

Testaa uutuus Joki Casino massiivisella 200% tervetulobonuksella »

Pelaa nyt

Starburst ilmaiskierrokset ilman talletusta

starburst peli

NetEnt toi Starburstin tarjolle jo vuonna 2012.

Starburst ilmaiskierrokset ilman talletusta ovat varma valinta kasinolle – niitä ei jätetä käyttämättä!

Starburst on varma valinta myös pelaajalle. Pelin varianssi on sen verran matala, että voittoja ei tarvitse odotella kauaa.

Gonzo’s Quest ilmaiskierrokset ilman talletusta

gonzo's quest ilmaiskierrokset ilman talletusta

NetEnt se osaa luoda hittipelejä.

Gonzo’s Quest näki päivänvalon vuonna 2011.

Paljon on vettä virrannut Vantaassa sen jälkeen, mutta Gonzo’s Quest ilmaiskierrokset ilman talletusta ovat haluttuja tänäkin päivänä!

Keskitason varianssi tarkoittaa sitä, että voitot ovat keskikokoisia ja niitä napsuu juuri sopivaan tahtiin pelaajan mielenkiinnon ylläpitämistä ajatellen.

ReSpin Casino

Tutustu ainutlaatuiseen ReSpin Casinoon 300€ käteisbonuksella »

TEE TALLETUS

Ilmaiskierrosten arvo

Ilmaiskierrosten arvo on yleensä 0,10-0,20 euroa.

Kierrospanos vaikuttaa voittomahdollisuuksiin.

Esimerkiksi Big Bass Bonanza -pelin maksimivoitto on 2100x panos. Jos pelaat 0,10 euron panoksella, voit voittaa nettikasinolla enintään 210 euroa.

Ilmaiskierrosten voimassaoloaika

ilmaiskierrosten voimassaoloaika

Tervetuliaisbonuksena saatava ilmainen peliraha voi olla voimassa 30 päivää.

Ilmaiskierrosten voimassaoloaika voi olla paljon lyhempi.

Ne saattavat olla lunastettavissa vain 24 tuntia.

Kierrätysvaatimuksen täyttämiseen saa aikaa yleensä 24 tunnista 7 päivään, joskus pidempäänkin.

Ilmaiskierrosten kierrätysvaatimus

Kierrätysvaatimus kertoo, kuinka monta kertaa ilmaiskierrosten voitot tulee pelata läpi ennen kuin voit kotiuttaa.

Esimerkkejä:

  • 20 € voitto ja 30-kertainen kierrätysvaatimus: Pelaa 600 eurolla ennen kotiutusta
  • 20 € voitto ja 40-kertainen kierrätysvaatimus: Pelaa 800 eurolla ennen kotiutusta
  • 20 € voitto ja 50-kertainen kierrätysvaatimus: Pelaa 1000 eurolla ennen kotiutusta

Ilman talletusta annettavien ilmaiskierrosten kierrätysvaatimus on tyypillisesti ankarampi kuin se mihin talletusbonuksena saatavat “tavalliset ilmaiskierrokset” on sidottu.

On hyvin harvinaista saada ilmaiskierroksia ilman talletusta JA kierrätystä!

Jos jokin kasino alkaa tarjota talletus- ja kierrätysvapaita ilmaiskierroksia (kuten 100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta ilman talletusta), päivitämme tätä sivua.

Pelirajoitukset

Bonusehdoissa lukee, missä peleissä kierrätysvaatimus täyttyy 100-prosenttisesti ja missä vain osittain tai ei ollenkaan.

Tarkasta myös ei-sallitut pelit.

Niiden pelaamisesta voidaan rangaista mitätöimällä loput no deposit -ilmaiskierrokset ja niillä saadut voitot.

Kiellettyjä pelejä ovat tyypillisesti ne, mistä löytyvät suurimmat palautusprosentit.

Maksimipanos

Maksimipanos ilmaisee, kuinka suurta kierrospanosta voit käyttää, kun kierrätät ilmaiskierroksilla ilman talletusta saatuja voittoja.

Tyypillinen maksimipanos ulkomaisilla nettikasinoilla on 5 euroa.

Voittokatto

Casino ilmaiskierrokset ilman talletusta voivat herättää monenlaisia kysymyksiä, kuten:

  • Ovatko ilmaiskierrokset ilman talletusta huijausta?
  • Voiko ilmaiskierroksilla oikeasti voittaa?
  • Voinko lunastaa ilmaiskierrosten voitot täysimääräisinä?

Meidän kauttamme löydät voitokkaimmat kasinot, joilta voittaa oikeaa rahaa – myös ilmaispyöräytyksillä.

Tiettävästi suurin ilmaisilla pyöräytyksillä saatu voitto on 11,7 miljoonaa euroa.

Jos bonusehdoissa mainitaan voittokatto (esimerkiksi 50 euroa), et voi lunastaa sitä suurempia voittoja.

Onneksi uusimmat kasino ilmaiskierrokset ilman talletusta eivät sisällä voittokattoja.

Hyödynnä myös ilmaiset kolikkopelit

ilmaisia kierroksia ilman talletusta

Ei hätää, jos et saanut ilman talletusta ilmaiskierroksia. Ilmaisia kolikkopelejä löytyy lähes kaikilta kasinoilta, ja niitä voi pelata rajattomasti.

Voit valita, avaatko kolikkopelin tavallisen version vai ilmaisversion.

Ilmaisversion tunnistaa näistä käskyistä:

  • Pelaa demo-peliä
  • Pelaa ilmaiseksi
  • Pelaa leikkirahalla
  • Pelaa ja nauti

Ainoa ero tavanomaiseen on, että näissä peleissä ei voi saada oikeita voittoja.

Jos tykästyt uuteen kasinoon testatessasi sitä ilmaiseksi, voit hyödyntää mahdollisen rekisteröitymisbonuksen. Kun olet valmis käyttämään omaa rahaa, saatat saada lisää ilmaiskierroksia ensitalletusbonuksena.

Talletusbonus voi olla esimerkiksi 100 % bonus 500 € asti + 200 ilmaiskierrosta tai aimo määrä ilmaiskierroksia ilman kierrätystä.

Myös Veikkauksen nettipelejä voi testata ilmaiseksi, mutta se edellyttää sisäänkirjautumista. Minkäänlaisia bonuksia ei ole tarjolla.

Myös Norjassa ilmaiskierrosten, ilmaisvetojen ja muiden henkilökohtaisten taloudellisten kannustimien käyttö markkinointikeinona on kiellettyä.

Suomalaispäättäjät ovat nyt tulleet siihen tulokseen, että rahapelien avaaminen kilpailulle on parempi idea kuin se, että nettikasinot kielletään. Lakimuutos voi antaa Veikkauksellekin luvan ilmaiskierroksiin.

Ilman talletusta saatavien ilmaiskierrosten plussat ja miinukset

Täysin ilmaiseksi saataviin ilmaiskierroksiin liittyy meidän mielestämme sekä hyviä että huonoja puolia.

Listasimme ne tähän alle.

Ilmaiskierroksia ilman talletusta: Hyvät puolet

hyvät ja huonot puolet

Talletuksetta saatavien kierrosten vahvuudet:

  • Pääset pelaamaan ilman oman rahan saldoa
  • Mahdollisuus voittaa ja hyödyntää nopeat nostot
  • Tarjolla myös muita bonuksia (kuten non sticky bonus tai 100-200 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta)
  • Tyypillisesti laaja pelivalikoima (kolikkopelit, pöytäpelit, livekasino sekä ehkä myös vedonlyönti)

Ilmaiskierroksia ilman talletusta: Huonot puolet

Talletuksetta saatavien pyöräytysten heikkoudet:

  • Vain harvat nettikasinot tarjoavat ilmaiskierroksia ilman talletusta
  • Voitot on pelattava ehkä jopa 50 kertaa ennen kuin loput voitot voi kotiuttaa
  • Voitoille on voitu asettaa voittokatto
  • ETA:n ulkopuolisilla sivustoilla on muistettava uhkapelivoittojen verotus

Yhteenveto

Tältä sivulta löydät roppakaupalla tietoa talletusvapaista ilmaiskierroksista.

Sivun alussa luettelemme parhaat ilmaiskierrokset ilman talletusta 2026 uusille pelaajille.

Näiden vinkkien avulla saat maksimaalisesti ilmaiskierroksia ilman talletusta:

  • Käy tällä sivulla säännöllisesti tarkastamassa uudet ilmaiskierrostarjoukset
  • Selaa kasinoiden kampanjasivuja etenkin juhlapyhien aikaan
  • Salli kasinoiden markkinointiviestit

Ilmaiskierrostarjonta saattaa lähitulevaisuudessa parantua entisestään, sillä pian myös kasinot Suomessa voivat alkaa tarjota ilmaisia kierroksia.

Ilta-Sanomien mukaan Suomessa ei aiota harjoittaa Ruotsin tavoin yhden bonuksen politiikkaa.

Lisenssiehdoissa otettaneen mallia ennemminkin Tanskasta, jossa pitkäaikaiselle asiakkaalle voi tietyin väliajoin tarjota maltillisia bonuksia (kuten ilmaiskierroksia talletusvapaasti).

Talletusvapaista ilmaiskierroksista pääsee jo nyt nauttimaan monilla suomenkielisillä pelisivustoilla.

Usein kysytyt kysymykset

Alta löytyy vastauksia talletusvapaista ilmaiskierroksista usein kysyttyihin kysymyksiin.

Miksi ilmaiskierroksia ilman talletusta jaetaan kasinoilla?

Ilmaiset pyöräytykset ilman talletusta ovat nettikasinoiden tapa houkutella uusia pelaajia sekä palkita vanhoja. Kannattaa käyttää hyödyksi tapa tutustua kasinoon ilman riskiä!

Saako talletusvapaita ilmaiskierroksia myös kasinoilta ilman rekisteröitymistä?

Myös ilman rekisteröintiä toimivilta Pay N Play -kasinoilta saa ilmaispyöräytyksiä ilman talletusta esimerkiksi säännöllisinä kanta-asiakasbonuksena. Vain rekisteröitymisbonukset puuttuvat, koska pikakasinoilla pelataan ilman rekisteröitymistä. Niiden maksutavat näet käyvät myös tunnistautumiseen.

Miksi kierrätysvapaat ilmaiskierrokset ilman talletusta ovat harvinaisia?

Uusille pelaajille tarjottavat kierrätysvapaat ilmaiskierrokset ilman talletusta ovat harvinaisia, koska pelaaja saattaisi käydä vain korjaamassa voitot talteen. Tämän takia talletusvapaat ilmaiskierrokset ilman kierrätystä on tyypillisesti suunnattu vanhojen pelaajien palkitsemiseen.

Mistä löydän talletusvapaat bonuskoodi-ilmaiskierrokset?

Jos talletusvapaat ilmaispyöräytykset edellyttävät bonuskoodia, se ilmoitetaan löytämäsi tarjouksen yhteydessä. Pieni präntti kannattaa lukea myös talletusbonuksia lunastaessa, koska ohjeista selviää niin minimitalletus kuin hyväksytyt maksutavat.

Voinko lunastaa useiden eri kasinoiden ilmaiskierrokset ilman talletusta?

Voit lunastaa ilmaista pelirahaa ja talletusvapaita freespinnejä vaikka kaikilta suosittelemiltamme kasinoilta. Useiden eri nettikasinoiden tarjouksien hyödyntäminen onkin tehokkain tapa saada eniten ilmaiskierroksia ilman talletusta.

Etusivu » Ilmaiskierroksia ilman talletusta
Scroll to Top